Baroque
Hoşgeldiniz, RPG'ye katılabilmek için lütfen üye olunuz.
Baroque
Hoşgeldiniz, RPG'ye katılabilmek için lütfen üye olunuz.
Baroque
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Baroque

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
RPG için önce lütfen karakter sayfanızın açılmasını bekleyiniz. http://bit.ly/KZMKRO
Arena başvurularını biran önce yapınız. Büyük fırsat kaçmaz. Grup edinme bölümünden bir takıma sahip olabilirsiniz.
Örnek Karakter Sayfası: http://bit.ly/MQr2VK
Adanın Bayrağı: http://bit.ly/NcOafW Adanın Haritası: http://bit.ly/Pp2Nil Hikaye ve Güçler: http://bit.ly/MJ3Byi

Benim fikrim :)

4 posters
YazarMesaj
dynamite54
Adminstratör
Adminstratör
dynamite54

Benim fikrim :) Empty
MesajKonu: Benim fikrim :)   Benim fikrim :) EmptySalı Tem. 31, 2012 2:50 pm

Giriş
Bir fikir aklıma geldi biraz daha düşündüm ve sonra paylaşmaya karar verdim. Fikrin kaliteli olup olmadığını bilemiyorum. Zaten benim için önemli olan seçilmesi değil fikrimi paylaşmak. Baroque fazla kısıtlı ve basit bir RP oldu ama önümüzdeki dünya eğer seçilirse "eğlendirecek" diye düşünüyorum. Size açıklamalarımı kısa bir şekilde yapacağım aklımdaki dünya haritasını da size tarif etmeye çalışacağım eğer tarifim yeterli olmazsa paintten çizerim hiç utanmıyorum.

Dünya(Benim verdiğim ismiyle: Tenka)
Bu dünya 2 bölümden oluşmaktadır. Cennet ve Cehennem bölümleri. Aslında onlara bu isimlerin verilmesinin bir anlamı yok. Hangisinde hayat daha güzel diye soracak olursanız Cehennemde insanlar yaşamıyor ondan dolayı daha güzel olsa gerek. Tenka'nın insanların yaşadığı bölüm büyük bir dünya bu dünyanın ortası diyebileceğimiz noktasında bir kuyu var. Bu Cennet ile Cehennemin bağı olan yer. Cehenneme gidiş çok kolayken, dönüş çok zorludur. Tabi eğer büyücüleriniz varsa olay çok daha basitleşebilir. Cennet denen kısım 4 parçaya ayrılmakta. Bunlar en büyük ülkeler. Bu ülkelere henüz isim vermedim. Haritayı hayal edecek olursanız sağ üst, sol üst, sağ alt ve sol alt olarak 4 bölgede bu ülkeler varlıklarını sürdürüyor. Bu ülkeler arası boş alanlar var. Bu alanlarda ülkelere bağlı olmayan insanlar yaşıyor. Ülkelerin arasındaki bu anlaşmazlığı çözen de bir kurum var. Tenka Birlik Kurumu. Onların toplantılarını düzenleyen bir kurumdur. Tenka'nın her mevsimi tadan bir dünya olduğunu ve her ülkede mevsimlerin aynı anda yaşandığını söyleyebiliriz. Eskiden bu mevsimler zorlu olduğu halde artık ülkenin büyücüleri bunu kendilerine göre ayarlıyorlar. Bir yerden alınan ısı diğer ülkeleri soğukta bıraktığı için tüm dünyada bir ısı dengesi var.

Tarih
Dünyada Lars ve Gunnar ülkeleri güçlü olmasına rağmen daha ülke denebilecek pek bir birlik yoktu. Dünyada oluşan bazı ülkelerinde insanlar kendilerini koruyabilmek istiyordu. En güçlü olmak gibi, zengin olmak gibi hayali olan insanlar büyüyle ilgileniyordu. Büyü zamanla gelişmeye, insanların ilgi odağı haline gelmeye başlamıştı. Lars ülkesi büyüye hayran bir ülkeydi ve bu ülke tam anlamıyla kandırılıyordu. İnsanlar büyü yaptıklarını iddia ediyordu ama hepsi küçük numaralardı. Daha sonra bunu Lars ülkesinde gören Baldar ülkesinden profesör bunu farketmişti. Ülkesine döndüğünde "Gerçek Büyü" dediği şeyi arama üzerine çok büyük uğraşlar verdi. Bu adam ve asistanı gerçek büyü için çok uğraştılar ancak hiçbir şey elde edemiyorlardı. En sonunda dünyanın Arke olarak andığı elementlerin üzerine gittiler. Bunların içinde gerçek bir güç olduğunu farkeden profesör, yardımcısıyla beraber denemeler yapmaya başladı. Profesör ateş ve havayı birleştirerek çok büyük bir ateş meydana getirebiliyorken. Yardımcısı su ve toprağı birleştirip ortaya tahta dediğimiz şeyi canlı bir şekilde çıkartabiliyordu. Büyünün gerçek gücünü keşfetmiş olan bu ikili bir süre sonra birbirlerinden korktuğundan dolayı ayrıldılar. Asistan ülkesine yani Enok ülkesine geri döndü. İkisi de milletlerine değer veren insanlar olduğundan birbirlerinden şüphelendiler ve zamanla insanlara büyüyü öğretmeye başladılar. Büyü Lars ve Gunnar ülkesinde kolay yayılmıştı. Bu ülkeler oldukça güçlüydü. Zamanla bu 4 ülke ikisi büyüye hakim oluşundan ikisi de güce sahip oluşundan öne çıkmaya başladılar. Zamanla güçlenen bu ülkeler, yazın soğuğu kendi ülkelerine çekip kışın sıcağı kendi ülkelerine çekiyorlardı. Bundan dolayı diğer ülkeler tamamen yıkılmak üzereydi. Tek kurtuluşları o ülkelere sığınmaktı, ve öyle yaptılar. Bu 4 ülke dünyayı kapladı ve inanılmaz güçlere sahip oldu. Bu büyüler zararsız görünse de yerin altında farklı bir toplum oluşturmuştu. Bunlar çok farklı yaratıklardı ve kimse bunların ne olduğunu asla anlayamazdı. Bu toplumdaki bazı canlılar insan gibi akıllı bazıları ise hayvanlar gibi akılsızdı. Böyle bir yer olduğunu insanlar dünyadaki 4 ülkenin sahip olamadığı tek nokta olan Karanlık Ada'da 5 büyücü sayesinde öğrenecekti. Bu adaya hiçbir ülke ayak basmıyor zaten değerli de bulmuyordu. Çevresindeki büyük Sular onu koruyan birer hendek gibiydi ancak onu ulaşılması zor yapıyordu. 5 Profesör bu adayı incelerken tanıştılar ve araştırmalarını beraber yürütmeye başladılar. Farkettikleri bir şey olmuştu. Bu adanın toprağı kolay dağılıyordu ancak ıslandığında kaya gibi sertti. Dolayısıyla adanın en orta noktası çok yumuşak dış taraflar çok sert bir hal almıştı. Bu profesörler bunu farkettiklerinde dünyanın bu garip yerini daha çok incelemeye başladılar. Bir büyücü çağırdılar. Baldar ülkesinin en seçkin büyücüsü olan Magdalena ayrıca dünyanın da en büyük büyücüsü olarak biliniyordu. Kendi yeteneği ise ateş ve toprak üzerineydi. ondan en ortadaki bu hassas noktayı yıkmasını istediler. Yerin altına en çok inilebilcek yer burasıydı. Bunu 5 gün boyunca devam ettiren Magdalena sonunda ordan aşağı düştü. düştüğü yer korkunç yaratıklarla kaplıydı. Tenka'nın ikinci kısmı olan Cehenneme inmişti. Bu yer tam anlamıyla "Cehennem" adını hakediyordu. Magdalena bu düştüğü yerden sağ sağlim çıkbilmişti. Aşağıda kaldığı 2 haftalık sürede bir ışın kapısı oluşturmayı başarmıştı. Ancak bu bir büyücü için imkansız bir durumdu. Onun ne yaptığını kimse bilmiyordu. Bir ışın kapısı için en az 3 büyücü gerekmekteydi. Daha sonraları Magdalena ordan aldığı bazı maddeleri satmaya başladı. Bunlara parlak taşlar olmaları nedeniyle kristal adını koydu. Dünya artık yeni bir yerin varlığını öğreniyordu.

Bilgi
Dünyada birçok büyücü tipi var bunlar şöyle tarif edilebilir:
Medikal Büyücü: İyileştirme yetenekleriyle abartılı olmasa da insanları iyileştirebilir ilkyardımın ötesinde bir şeyler yapabilir. Not: Ölümle burun buruna olan bir adamı kurtaramıyor.

Arke Tipi Büyücü: Bu büyücüler Ateş, Su, Toprak, Hava diye bilinen 4 arke gücüne sahiptirler.

Kara Büyücü: Bu büyücüler kendi içinde;
Shaman
Anti-Büyücü
Dönüşme Büyücüsü
Yönetici büyücüsü

Olarak 4'e ayrılıyor.

Bu dünyada büyü tabi ki önemli ancak fiziksel gücün de hiçbir anlamı yok diyemeyiz.

Bu büyüyü vuruşlarınızda, kullandığınız silahların(örneğin kılıç) darbelerinde büyünün etkisini kullanabilirsiniz.
https://baroque.yetkin-forum.com
Necrolex
Adminstratör
Adminstratör
Necrolex

MesajKonu: Geri: Benim fikrim :)   Benim fikrim :) EmptyÇarş. Ağus. 01, 2012 5:46 am

Güzel hikaye olmuş bence. Fakat RP işleyiş tarzı nasıl olacak?
Mia Kadienne
Foruma Isınan Üye
Mia Kadienne

MesajKonu: Geri: Benim fikrim :)   Benim fikrim :) EmptyÇarş. Ağus. 01, 2012 7:04 am

Gayet fantastik olmuş. Güzel hikaye.
dynamite54
Adminstratör
Adminstratör
dynamite54

MesajKonu: Geri: Benim fikrim :)   Benim fikrim :) EmptyÇarş. Ağus. 01, 2012 10:59 am

Rp işleyiş tarzı serbest. İsteyen istediğini yapsın. İster gider cehennemde yaratık yakalayıp satar ister gider barda sohbet eder Benim fikrim :) 41920 Yapılacak şeylerin sınırı pek yok gibi.
Ichimaru Gin
Yeni Üye
Ichimaru Gin

MesajKonu: Geri: Benim fikrim :)   Benim fikrim :) EmptyPerş. Ağus. 02, 2012 3:03 pm

Medieval çağ olsun abi o zaman.Ok kılıç birde büyücüler.Her ülkede krallıklar olsun onlar savaş içinde olsun müffetikler olsun falan filan.Valla hikaye filan iyi
dynamite54
Adminstratör
Adminstratör
dynamite54

MesajKonu: Geri: Benim fikrim :)   Benim fikrim :) EmptyPerş. Ağus. 02, 2012 5:52 pm

Bizde böyle Benim fikrim :) 41920 destek olun siz de fikir falan paylaşın ne biliyim açalım bir şey Benim fikrim :) 41920

Benim fikrim :)
1 sayfadaki 1 sayfası